WordPress.org Plugin - en to he translation catalogue (393 entries)

en: Anguilla
he: אנגווילה

en: Mauritius
he: מאוריציוס

en: Andorra
he: אנדורה

en: Puerto Rico
he: פורטו ריקו

en: Antarctica
he: אנטרטיקה

en: Grenada
he: גרנדה

en: Luxembourg
he: לוקסמבורג

en: Dominica
he: דומיניקיה

en: Montserrat
he: מונסראט

en: Europe
he: אירופה

en: Qatar
he: קטאר

en: Cape Verde
he: כף ורדה

en: Costa Rica
he: קוסטה ריקה

en: Samoa
he: סמואה

en: San Marino
he: סן מרינו

en: Barbados
he: ברבדוס

en: Guatemala
he: גואטמלה

en: Martinique
he: מרטיניק

en: Guam
he: גואם

en: Djibouti
he: דג'יבוטי

en: Guyana
he: גיאנה

en: Palau
he: פלאו

en: Fiji
he: פיג'י

en: Nauru
he: נאורו

en: Australia
he: אוסטרליה

en: Monaco
he: מונקו

en: Argentina
he: ארגנטינה

en: Reunion
he: ראוניון

en: El Salvador
he: אל סלבדור

en: Macau
he: מקאו

en: Singapore
he: סינגפור

en: Bahrain
he: בחריין

en: Panama
he: פנמה

en: Belize
he: בליז

en: Aruba
he: ארובה

en: Niue
he: ניואה

en: Guadeloupe
he: גוואדלופ

en: Hong Kong
he: הונג קונג

en: Gibraltar
he: גיברלטר

en: Malta
he: מלטה

en: Maldives
he: מלדיביים

en: Jamaica
he: ג'מייקה

en: Spain
he: ספרד

en: Kuwait
he: כווית

en: Bermuda
he: ברמודה

en: Mayotte
he: מייבוטה

en: Next
he: לשלב הבא

en: This movie requires <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a> for playback.
he: כדי לצפות בסרטון יש להתקין <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a> .

en: Today
he: היום

en: Response
he: תגובה

en: Responses
he: תגובות

en: Rating
he: דירוג

en: Ratings
he: דירוגים

en: Votes
he: הצבעות

en: Learn More
he: מידע נוסף

en: Error
he: שגיאה

en: Yesterday
he: אתמול

en: M j
he: j בM

en: Upload
he: להעלות

en: votes
he: דירוגים

en: Comments
he: תגובות

en: Continue
he: להמשיך

en: Other
he: אחר

en: Invalid file type
he: סוג קובץ לא חוקי

en: Average
he: ממוצע

en: Good
he: טוב

en: Thank You
he: תודה

en: Rate Up
he: הצבע בעד

en: Rate Down
he: לא אוהב

en: Text Link
he: קישור טקסט בלבד

en: Email
he: מייל

en: Free
he: חינם

en: Administrator
he: מנהל המערכת

en: Name
he: שם

en: Address
he: כתובת

en: Date/Time
he: תאריך/שעה

en: Email Address
he: כתובת דוא"ל

en: URL
he: כתובת (URL)

en: Small
he: קטן

en: Medium
he: בינוני

en: Large
he: גדול

en: Password
he: סיסמה

en: Random
he: אקראי

en: Title
he: כותרת

en: Year
he: שנה

en: City
he: עיר

en: Country
he: מדינה

en: Address 1
he: כתובת 1

en: Address 2
he: כתובת 2

en: N/A
he: לא-זמין

en: Application
he: אפליקציה

en: Video
he: וידאו

en: Audio
he: אודיו

en: Image
he: תמונה

en: Results
he: תוצאות

en: User has blocked requests through HTTP.
he: המשתמש חסם את הגישה ב-HTTP

en: Malformed URL: %s
he: כתובת URL לא תקנית: %s

en: View all posts filed under %s
he: כל הרשומות בקטגוריה %s

en: Feed for all posts filed under %s
he: פיד של כל הרשומות בקטגוריה %s

[ctx: opening curly quote]
note: translators: opening curly quote
en: &#8220;
he: &quot;

[ctx: closing curly quote]
note: translators: closing curly quote
en: &#8221;
he: &quot;

note: translators: min=minute
en: %s min | %s mins
he[0]: דקה אחת
he[1]: %s דקות

note: translators: used between list items, there is a space after the and
en: , and
he: , ו-

note: translators: used between only two list items, there is a space after the and
en:  and
he:  ו

note: translators: weekday
en: Sunday
he: יום ראשון

note: translators: weekday
en: Monday
he: יום שני

note: translators: weekday
en: Tuesday
he: יום שלישי

note: translators: weekday
en: Wednesday
he: יום רביעי

note: translators: weekday
en: Thursday
he: יום חמישי

note: translators: weekday
en: Friday
he: יום שישי

note: translators: weekday
en: Saturday
he: יום שבת

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: S_Sunday_initial
he: א

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: M_Monday_initial
he: ב

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: T_Tuesday_initial
he: ג

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: W_Wednesday_initial
he: ד

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: T_Thursday_initial
he: ה

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: F_Friday_initial
he: ו

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: S_Saturday_initial
he: ש

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sun
he: א

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Mon
he: ב

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Tue
he: ג

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Wed
he: ד

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Thu
he: ה

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Fri
he: ו

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sat
he: ש

note: translators: month name
en: January
he: ינואר

note: translators: month name
en: February
he: פברואר

note: translators: month name
en: March
he: מרץ

note: translators: month name
en: April
he: אפריל

note: translators: month name
en: May
he: מאי

note: translators: month name
en: June
he: יוני

note: translators: month name
en: July
he: יולי

note: translators: month name
en: August
he: אוגוסט

note: translators: month name
en: September
he: ספטמבר

note: translators: month name
en: October
he: אוקטובר

note: translators: month name
en: November
he: נובמבר

note: translators: month name
en: December
he: דצמבר

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jan_January_abbreviation
he: ינו'

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Feb_February_abbreviation
he: פבר'

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Mar_March_abbreviation
he: מרץ

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Apr_April_abbreviation
he: אפר'

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: May_May_abbreviation
he: מאי

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jun_June_abbreviation
he: יוני

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jul_July_abbreviation
he: יולי

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Aug_August_abbreviation
he: אוג'

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Sep_September_abbreviation
he: ספט'

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Oct_October_abbreviation
he: אוק'

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Nov_November_abbreviation
he: נוב'

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Dec_December_abbreviation
he: דצמ'

note: translators: $thousands_sep argument for http://php.net/number_format, default is ,
en: number_format_thousands_sep
he: ,

note: translators: $dec_point argument for http://php.net/number_format, default is .
en: number_format_decimal_point
he: .

en: Poll
he: סקר

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Up
he: למעלה

en: Down
he: למטה

en: Text
he: טקסט

en: Type
he: סוג

en: Value
he: ערך

en: Size
he: גודל

en: Total
he: סך הכול

en: Survey
he: סקר

en: Status
he: סטטוס

en: 404 Page Not Found
he: 404 העמוד לא נמצא

en: Username
he: שם משתמש

en: Your Website
he: האתר שלך

en: Please enter a valid URL.
he: נא להזין כתובת אינטרנט תקנית

en: Cancel
he: לבטל

en: Date
he: תאריך

en: Account Details
he: פרטי חשבון

en: F jS, Y
he: װj בF, Y

en: Change
he: לשמור

en: New Password
he: סיסמה חדשה

en: Location
he: מיקום

en: Time Zone
he: אזור זמן

en: Language
he: שפה

en: Confirm
he: פעם נוספת

en: My Account
he: החשבון שלי

en: View
he: להציג

en: Edit
he: לערוך

en: Delete
he: למחוק

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Access denied
he: הגישה לא אושרה

en: Role
he: תפקיד

en: Polls
he: סקרים

en: Privacy
he: פרטיות

en: Sign Up
he: הרשמה

en: Edit My Profile
he: עריכת הפרופיל שלי

en: Reports
he: דוחות

en: Close
he: לסגור

en: %s vote | %s votes
he[0]: דירוג אחד
he[1]: %s דירוגים

en: Leave a Comment
he: להגיב

en: Your Name
he: שמך

en: Your Comment
he: התגובה שלך

en: Submit Comment
he: להגיב

en: English
he: אנגלית

en: Search
he: חיפוש

en: Show:
he: להציג:

en: Sort by:
he: איך למיין את הרשימה?

en: General
he: כללי

en: Blog
he: בלוג

en: Support
he: תמיכה

en: Forgot your password?
he: שכחת את הסיסמה שלך?

en: Share
he: שתפו

en: Export
he: יצוא

en: Print
he: להדפיס

en: Remove
he: למחוק

en: Settings saved
he: ההגדרות נשמרו

en: Media
he: מדיה

en: Add New Answer
he: להוסיף תשובה חדשה

en: Sunset
he: שקיעה

en: Music
he: מוזיקה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Hide all results
he: להסתיר את כל התוצאות

en: Position
he: מיקום

en: Never
he: לעולם לא

en: No comments
he: אין תגובות

en: Sharing
he: שיתוף

en: Save Settings
he: שמירת הגדרות

en: Question
he: שאלה

en: Links
he: קישורים

en: Total Votes
he: סה"כ דירוגים

en: Font
he: גופן

en: Background
he: רקע

en: Border
he: גבול

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Bold
he: מודגש (Bold)

en: Italic
he: נטוי (Italic)

en: Underline
he: קו תחתי

en: Font Size
he: גודל הגופן

en: Line Height
he: גובה השורה

en: Align
he: יישור

en: Image URL
he: כתובת התמונה (URL)

en: Style
he: סגנון

en: Top
he: למעלה

en: Right
he: לימין

en: Bottom
he: תחתית

en: Left
he: לשמאל

en: Done
he: סיימתי!

en: back
he: חזרה

en: Overall
he: סך הכול

en: Enable
he: אפשר

en: Answer
he: תשובה

en: Tags
he: תגים

en: Privacy Policy
he: מדיניות פרטיות

en: Rating Reports
he: דוחות הדירוגים

en: Language:
he: שפה:

en: Rating Type
he: סוג הדירוג

en: Center
he: מרכז

en: All
he: כולם

en: Rated
he: מדורג

en: Color
he: צבע

en: Yellow
he: צהוב

en: Red
he: אדום

en: Blue
he: כחול

en: Green
he: ירוק

en: Grey
he: אפור

en: Hand
he: יד

en: Nero Rating
he: בעד ונגד

en: Last 24 hours
he: ב24 השעות האחרונות

en: All Time
he: כל זמן

en: Average Rating
he: דירוג ממוצע

en: Register
he: להרשם

en: Information
he: מידע

en: Please enter a valid email address.
he: נא להזין כתובת אימייל תקינה.

en: Password Reset
he: איפוס ססמה

en: Logout
he: התנתק מהמערכת

en: Subscriptions
he: מינויים

en: Email:
he: אימייל:

en: Ascending
he: סדר עולה

en: Descending
he: סדר יורד

en: Closed
he: סגור

en: Copy
he: להעתיק

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Your Dashboard
he: לוח הבקרה שלך

en: Move to
he: להעביר ל

en: Actions
he: אפשרויות

en: Trash
he: פח

en: Rename
he: שנה שם

en: Save
he: לשמור

en: Search Results for '%s'
he: תוצאות חיפוש עבור '%s'

en: Congratulations!
he: מזל טוב!

en: Library
he: ספריה

en: Insert
he: להכניס

en: Notifications
he: עדכונים

en: Go
he: שלח

en: Remember me
he: זכור אותי

en: Filter
he: לסנן

en: Options
he: אפשרויות

en: QR Code
he: קוד QR

en: Alignment
he: יישור

en: pixels
he: פיקסלים

en: Send Email
he: שילחו מייל

en: Optional
he: אפשרויות נוספות

en: Dismiss
he: לסגור

en: Step 1
he: שלב 1

en: Step 2
he: שלב 2

en: Step 3
he: שלב 3

en: Custom Styles
he: סגנונות מותאמים אישית

en: Approve
he: לאשר

en: Add
he: להוסיף

en: WordPress
he: וורדפרס

en: Posterous
he: פוסטרוס (Posterous)

en: Deleted
he: נמחק

en: Valid
he: תקף

en: created
he: נוצר

en: Widgets
he: וידג'טים

en: Dashboard
he: לוח בקרה

en: Users
he: משתמשים

en: Sign Out
he: לצאת מהמערכת

en: Help
he: עזרה

en: Feedback
he: משוב

en: Features
he: תכונות וכלים

en: Terms of Service
he: תנאי שירות

en: and
he: וכן

en: - Select -
he: -  לבחור -

en: Format:
he: פורמט:

en: Settings
he: הגדרות

en: Are you sure you want to delete this user?
he: האם את/ה בטוח/ה שאת/ה רוצה למחוק את המשתמש הזה?

en: Send Invitation
he: לשלוח הזמנה

en: Deactivate
he: כבה

en: Activate
he: להפעיל

en: Configure
he: הגדרות

en: No suggestions
he: אין הצעות

en: Ignore all
he: להתעלם תמיד

en: Widget title:
he: כותרת הווידג'ט:

en: Image URL:
he: כתובת התמונה:

en: Alternate text:
he: טקסט חלופי

en: Image title:
he: כותרת התמונה:

en: Caption:
he: תיאור:

en: None
he: ללא

en: Image Alignment:
he: מיקום התמונה:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
he: אם ריק, אנחנו ננסה לזהות את גודל התמונה.

en: Link URL (when the image is clicked):
he: קישור (בלחיצה על תמונה):

en: RSS Links
he: קישורי רסס

en: Links to your blog's RSS feeds
he: קישורים להזנות רסס של הבלוג שלך

en: Title:
he: כותרת:

en: Posts
he: רשומות

en: Posts & Comments
he: רשומות ותגובות

en: Feed(s) to Display:
he: פיד)ים( לתצוגה

en: Image Link
he: קישור באמצעות תמונה

en: Text & Image Links
he: קישור באמצעות תמונה וטקסט

en: Image Settings:
he: הגדרות תמונה:

en: Image Size:
he: גודל תמונה:

en: Orange
he: כתום

en: Purple
he: סגול

en: Pink
he: ורוד

en: Silver
he: כסף

en: Image Color:
he: צבע התמונה

en: Share this:
he: לשתף:

[ctx: share to]
en: Email
he: דוא"ל

en: Send to Email Address
he: שלח לכתובת המייל

en: Your Email Address
he: כתובת אימייל

en: Post was not sent - check your email addresses!
he: הרשומה לא נשלחה - נא לבדוק את כתובת האימייל!

[ctx: share to]
en: Twitter
he: טוויטר

[ctx: share to]
en: Facebook
he: פייסבוק

en: Share on Facebook
he: לשתף בפייסבוק

[ctx: share to]
en: Print
he: להדפיס

en: Press This
he: לגהץ

[ctx: share to]
en: Press This
he: לגהץ את זה

en: Remove Service
he: להסיר שירות

en: Sharing Settings
he: הגדרות שיתוף

en: Settings have been saved
he: ההגדרות נשמרו

en: Available Services
he: שירותים זמינים

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
he: נא לגרור שירותים שברצונך להפעיל לתוך הקופסה למטה.

en: Drag and drop available services here
he: יש לגרור את השירותים הזמינים לכאן

en: Icon + text
he: טקסט ותמונה

en: Icon only
he: תמונה בלבד

en: Text only
he: רק טקסט

en: Open links in
he: פתח חלון ב

en: New window
he: חלון חדש

en: Same window
he: אותו החלון

en: Save Changes
he: שמירת השינויים

en: Your blog does not currently have any published posts.
he: בבלוג שלך אין כעת רשומות שפורסמו

en: Site Stats
he: סטטיסטיקה

en: day
he: יום

en: week
he: שבוע

en: month
he: חודש

en: the past day
he: ביממה האחרונה

en: the past week
he: בשבוע האחרון

en: the past month
he: החודש האחרון

en: the past quarter
he: הרבע האחרון

en: the past year
he: בשנה האחרונה

en: Chart stats by
he: נתוני טבלא על פי

en: Top Posts
he: הרשומות הנצפות ביותר

en: Top Searches
he: החיפושים הנפוצים

en: View All
he: להציג הכול

en: Sign me up!
he: הרשמה

en: Twitter Updates
he: עדכוני טוויטר

en: Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.
he: שגיאה: טוויטר לא עונה. נסה לנסות שוב בעוד מספר דקות.

en: Twitter username:
he: שם משתמש בטוויטר

en: Hide replies
he: להסתיר תגובות (@)
