WordPress.org Plugin - en to fi translation catalogue (573 entries)

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Europe
fi: Eurooppa

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Fiji
fi: Fidži

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Spain
fi: Espanja

en: Next
fi: Seuraava

en: Unsubscribe
fi: Lopeta tilaus

en: This movie requires <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a> for playback.
fi: Tämä elokuva vaatii <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a>-soittimen soittolistaa varten.

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
fi: <code>%s</code> HTML-tagit poistetaan, koska ne eivät ole sallittuja.

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Today
fi: Tänään

en: Response
fi: Vastaa

en: Responses
fi: Kommentit

en: Rating
fi: Luokittelu:

en: Ratings
fi: Arvostelut

en: Vote
fi: ääni

en: Votes
fi: ääntä

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Error
fi: Virhe

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Upload
fi: Siirrä

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Answers
fi: Vastaukset

en: View Results
fi: Näytä tulokset

en: Thank you for voting!
fi: Kiitos äänestäsi!

en: Return To Poll
fi: Palaa kyselyyn

en: votes
fi: ääntä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Continue
fi: Jatka

en: Password Protected
fi: Salasanasuojattu

en: Other
fi: Muu

en: Invalid file type
fi: Tiedoston tyyppi ei kelpaa

en: Rate This
fi: Arvioi tämä

en: Average
fi: Keskiarvo

en: Good
fi: Huono

en: Thank You
fi: Kiitos paljon

en: Rate Up
fi: Korota

en: Rate Down
fi: Tiputa

en: Text Link
fi: Tekstilinkki

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Free
fi: Ilmainen

en: Administrator
fi: Pääkäyttäjä

en: Aluminum Narrow
fi: Alumiini (kapea)

en: Aluminum Medium
fi: Alumiini (keskileveä)

en: Aluminum Wide
fi: Alumiini (leveä)

en: Plain White Narrow
fi: Valkoinen (kapea)

en: Plain White Medium
fi: Valkoinen (keskileveä)

en: Plain White Wide
fi: Valkoinen (leveä)

en: Plain Black Narrow
fi: Musta (kapea)

en: Plain Black Medium
fi: Musta (keskileveä)

en: Plain Black Wide
fi: Musta (leveä)

en: Paper Narrow
fi: Paperi (kapea)

en: Paper Medium
fi: Paperi (keskileveä)

en: Paper Wide
fi: Paperi (leveä)

en: Skull Dark Narrow
fi: Tumma pääkallo (kapea)

en: Skull Dark Wide
fi: Tumma pääkallo (leveä)

en: Skull Light Narrow
fi: Vaalea pääkallo (kapea)

en: Skull Light Medium
fi: Vaalea pääkallo (keskileveä)

en: Skull Light Wide
fi: Vaalea pääkallo (leveä)

en: Plastic White Narrow
fi: Valkoinen muovi (kapea)

en: Plastic White Medium
fi: Valkoinen muovi (keskileveä)

en: Plastic White Wide
fi: Valkoinen muovi (leveä)

en: Plastic Grey Narrow
fi: Harmaa muovi (kapea)

en: Plastic Grey Medium
fi: Harmaa muovi (keskileveä)

en: Plastic Grey Wide
fi: Harmaa muovi (leveä)

en: Plastic Black Narrow
fi: Musta muovi (kapea)

en: Plastic Black Medium
fi: Musta muovi (keskileveä)

en: Plastic Black Wide
fi: Musta muovi (leveä)

en: Manga Narrow
fi: Manga (kapea)

en: Manga Medium
fi: Manga (keskileveä)

en: Manga Wide
fi: Manga (leveä

en: Tech Dark Narrow
fi: Tech Dark (kapea)

en: Tech Dark Medium
fi: Tech Dark (keskileveä)

en: Tech Dark Wide
fi: Tech Dark (leveä)

en: Tech Grey Narrow
fi: Tech Grey (kapea)

en: Tech Grey Medium
fi: Tech Grey (keskileveä)

en: Tech Grey Wide
fi: Tech Grey (leveä)

en: Tech Light Narrow
fi: Tech Light (kapea)

en: Tech Light Medium
fi: Tech Light (keskileveä)

en: Tech Light Wide
fi: Tech Light (leveä)

en: Working Male Narrow
fi: Mies työssä (kapea)

en: Working Male Medium
fi: Mies työssä (keskileveä)

en: Working Male Wide
fi: Mies työssä (leveä)

en: Working Female Narrow
fi: Nainen työssä (kapea)

en: Working Female Medium
fi: Nainen työssä (keskileveä)

en: Working Female Wide
fi: Nainen työssä (leveä)

en: Thinking Male Narrow
fi: Mies miettii (kapea)

en: Thinking Male Medium
fi: Mies miettii (keskileveä)

en: Thinking Male Wide
fi: Mies miettii (leveä)

en: Thinking Female Narrow
fi: Nainen miettii (kapea)

en: Thinking Female Medium
fi: Nainen miettii (keskileveä)

en: Thinking Female Wide
fi: Nainen miettii (leveä)

en: Sunset Narrow
fi: Auringon lasku (kapea)

en: Sunset Medium
fi: Auringon lasku (keskileveä)

en: Sunset Wide
fi: Auringon lasku leveä

en: Music Medium
fi: Musiikki (keskileveä)

en: Edit Poll
fi: Muokkaa kyselyä

en: <p>the parameter id is missing</p>
fi: <p>parametrin id puuttuu</p>

en: <p>unsupported values in short code</p>
fi: <p>ei-tuettu arvo short code:ssa</p>

en: Multiple Choice
fi: Monivalinta

en: Name
fi: Nimi

en: Address
fi: Osoite

en: Date/Time
fi: Päivämäärä/Aika

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Small
fi: Pieni

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Large
fi: Suuri

en: Password
fi: Salasana

en: Random
fi: Satunnainen

en: Title
fi: Otsikko

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Month
fi: Kuukausi

en: Day
fi: Päivä

en: Year
fi: Vuosi

en: City
fi: Kaupunki

en: State
fi: Osavaltio

en: Country
fi: Maa

en: Address 1
fi: Osoite 1

en: Address 2
fi: Osoite 2

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Application
fi: Sovellus

en: Audio
fi: Ääni

en: Image
fi: Kuva

en: Fixed
fi: Kuva pysyy paikallaan

en: %d day | %d d
fi[0]: %d päivä
fi[1]: %d päivää

en: %d hour | %d h
fi[0]: %d tunti
fi[1]: %d tuntia

en: %d minute | %d mins
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: %d second | %d secs
fi[0]: %d sekunti
fi[1]: %d sekuntia

en: Results
fi: Tulokset

en: Plain White
fi: Valkoinen

en: A valid URL was not provided.
fi: URL oli virheellinen.

en: User has blocked requests through HTTP.
fi: Käyttäjä on estänyt HTTP-pyynnöt.

en: Too many redirects.
fi: Liian monta uudelleenohjausta.

en: Malformed URL: %s
fi: Virheellinen URL: %s

en: View all posts filed under %s
fi: Kategoria: %s

en: Feed for all posts filed under %s
fi: Syöte kaikille kategorian %s artikkeleille

note: translators: min=minute
en: %s min | %s mins
fi[0]: %s minuutti
fi[1]: %s minuuttia

en: %s hour | %s hours
fi[0]: %s tunti
fi[1]: %s tuntia

en: %s day | %s days
fi[0]: %s päivä
fi[1]: %s päivää

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
fi: Antamasi sähköpostiosoite ei ollut kelvollinen. Kirjoita kelvollinen osoite

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
fi: Antamasi WordPress-osoite ei ollut kelvollinen URL-osoite. Syötä kelvollinen URL-osoite.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
fi: Sivuston osoite jonka annoit ei ollut kelvollinen URL-osoite. Anna kelvollinen URL-osoite.

note: translators: used between list items, there is a space after the and
en: , and
fi: , ja

note: translators: used between only two list items, there is a space after the and
en:  and
fi:  ja

note: translators: weekday
en: Sunday
fi: sunnuntai

note: translators: weekday
en: Monday
fi: maanantai

note: translators: weekday
en: Tuesday
fi: tiistai

note: translators: weekday
en: Wednesday
fi: keskiviikko

note: translators: weekday
en: Thursday
fi: torstai

note: translators: weekday
en: Friday
fi: perjantai

note: translators: weekday
en: Saturday
fi: lauantai

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: S_Sunday_initial
fi: Su_Sunnuntai_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: M_Monday_initial
fi: Ma_Maanantai_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: T_Tuesday_initial
fi: Ti_Tiistai_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: W_Wednesday_initial
fi: Ke_Keskiviikko_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: T_Thursday_initial
fi: To_Torstai_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: F_Friday_initial
fi: Pe_Perjantai_initial

note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: S_Saturday_initial
fi: La_Lauantai_initial

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Mon
fi: Maa

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Tue
fi: Tii

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Wed
fi: Kes

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Thu
fi: Tor

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Fri
fi: Per

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sat
fi: Lau

note: translators: month name
en: January
fi: tammikuu

note: translators: month name
en: February
fi: helmikuu

note: translators: month name
en: March
fi: maaliskuu

note: translators: month name
en: April
fi: huhtikuu

note: translators: month name
en: May
fi: toukokuu

note: translators: month name
en: June
fi: kesäkuu

note: translators: month name
en: July
fi: heinäkuu

note: translators: month name
en: August
fi: elokuu

note: translators: month name
en: September
fi: syyskuu

note: translators: month name
en: October
fi: lokakuu

note: translators: month name
en: November
fi: marraskuu

note: translators: month name
en: December
fi: joulukuu

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jan_January_abbreviation
fi: Tam_Tammikuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Feb_February_abbreviation
fi: Hel_Helmikuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Mar_March_abbreviation
fi: Maa_Maaliskuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Apr_April_abbreviation
fi: Huh_Huhtikuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: May_May_abbreviation
fi: Tou_Toukokuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jun_June_abbreviation
fi: Kes_Kesäkuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jul_July_abbreviation
fi: Hei_Heinäkuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Aug_August_abbreviation
fi: Elo_Elokuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Sep_September_abbreviation
fi: Syy_Syyskuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Oct_October_abbreviation
fi: Lok_Lokakuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Nov_November_abbreviation
fi: Mar_Marraskuu_abbreviation

note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Dec_December_abbreviation
fi: Jou_Joulukuu_abbreviation

note: translators: $dec_point argument for http://php.net/number_format, default is .
en: number_format_decimal_point
fi: ,

en: Poll
fi: Kysely

en: Start Date
fi: Alkupäivämäärä

en: Unique ID
fi: Yksilöllinen ID-tunnus

en: Permalink
fi: Kestolinkki

en: Up
fi: Ylös

en: Down
fi: Alas

en: Text
fi: Teksti

en: Area
fi: Alue

en: Type
fi: Tyyppi

en: Value
fi: Arvo

en: Size
fi: Koko

en: Total
fi: Yhteensä

en: Survey
fi: Tutkimus

en: Status
fi: Tila

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Your Website
fi: Kotisivusi

en: Please enter a valid URL.
fi: Ole hyvä ja anna toimiva URL-osoite.

en: Subscription
fi: Tilaus

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Account Details
fi: Tilin tiedot

en: F jS, Y
fi: F j., Y

en: Change
fi: Muuta

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: Location
fi: Sijainti

en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

en: UTC %s
fi: UTC-aika: %s

en: Language
fi: Kieli

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Confirm
fi: Vahvista

en: My Account
fi: Tili

en: View
fi: Näytä

en: Search Results for %s
fi: Hakutulokset: %s

en: All Polls
fi: Kaikki kyselyt

en: All Ratings
fi: Kaikki arviot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Poll Style
fi: Kyselyn tyyli

en: Access denied
fi: Pääsy estetty

en: Style Name
fi: Tyylin nimi

en: No stats are available for this time period.
fi: Ei tilastoja näytettäväksi tältä ajalta.

en: Role
fi: Rooli

en: Polls
fi: Kyselyt

en: Privacy
fi: Tietosuoja

en: Sign Up
fi: Kirjaudu sisään

en: Edit My Profile
fi: Muokkaa omaa profiilia

en: Reports
fi: Raportit

en: Close
fi: Sulje

en: %s vote | %s votes
fi[0]: %s ääni
fi[1]: %s ääntä

en: Leave a Comment
fi: Jätä kommentti

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your Comment
fi: Kommenttisi

en: Submit Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Page %d
fi: Sivu %d

en: English
fi: Englanti

en: Search
fi: Etsi

en: Show:
fi: Näytä:

en: This Week
fi: Tämä viikko

en: This Month
fi: Tämä kuukausi

en: Sort by:
fi: Lajittele:

en: General
fi: Yleiset

en: Note:
fi: Huomio:

en: Previous Image
fi: Edellinen kuva

en: Next Image
fi: Seuraava kuva

en: Blog
fi: Blogi

en: Support
fi: Tuki

en: Forgot your password?
fi: Salasana unohtunut?

en: Share
fi: Jaa

en: Export
fi: Vie

en: Print
fi: Tulosta

en: Remove
fi: Poista

en: Settings saved
fi: Asetukset tallennettu.

en: Add New Answer
fi: Lisää uusi vastaus

en: Number of choices
fi: Valintojen määrä

en: No Limit
fi: Rajaton

en: Randomize answer order
fi: Sekoita vastausjärjestys

en: Aluminum
fi: Alumiini

en: Paper
fi: Paperi

en: Skull Dark
fi: Tumma pääkallo

en: Skull Light
fi: Vaalea pääkallo

en: Micro
fi: Mikro

en: Plastic White
fi: Valkoinen muovi

en: Plastic Grey
fi: Harmaa muovi

en: Plastic Black
fi: Musta muovi

en: Sunset
fi: Auringonlasku

en: Music
fi: Musiikki

en: Narrow
fi: Kapea

en: Wide
fi: Leveä

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Default
fi: Oletus

en: Hide all results
fi: Kätke kaikki tulokset

en: Position
fi: Sijainti

en: Expires:
fi: Vanhentumisaika:

en: Never
fi: Ei koskaan

en: %d hours
fi: %d tuntia

en: %d week
fi: %d viikko

en: %d month
fi: %d kuukausi

en: Allow comments
fi: Salli kommentointi

en: Moderate first
fi: Arvioi ensin

en: No comments
fi: Ei kommentteja.

en: Sharing
fi: Jakaminen

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Plain Black
fi: Musta

en: Poll Box
fi: Kyselylaatikko

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer Group
fi: Vastausryhmä

en: Answer Check
fi: Vastauksen tarkistus

en: Other Input
fi: Muu-vaihtoehto

en: Vote Button
fi: Äänestä-nappi

en: Links
fi: Linkit

en: Total Votes
fi: Kaikki äänet

en: Font
fi: Kirjasin

en: Background
fi: Tausta

en: Border
fi: Reuna

en: Margin
fi: Marginaali

en: Padding
fi: Mitat

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Bold
fi: Lihavointi

en: Italic
fi: Kursivointi

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Font Size
fi: Kirjasimen koko

en: Line Height
fi: Rivin korkeus

en: Align
fi: Tasaus

en: Image URL
fi: Kuvan URL

en: Image Repeat
fi: Kuvan toisto

en: Image Position
fi: Kuvan sijainti

en: Style
fi: Tyyli

en: Rounded Corners
fi: Pyöristetyt kulmat

en: Not supported in Internet Explorer.
fi: Internet Explorer ei tue tätä.

en: Top
fi: Ylös

en: Right
fi: Oikealle

en: Bottom
fi: Alas

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Percent
fi: Prosentti

en: Upload Image
fi: Siirrä kuva

en: Done
fi: Valmis

en: back
fi: palaa

en: Count
fi: Laske

en: Overall
fi: Yhteensä

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Enable
fi: Salli

en: Host
fi: Isäntä

en: Answer
fi: Vastaus

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Privacy Policy
fi: Tietosuoja

en: Customize
fi: Mukauta

en: Rating Reports
fi: Arvosteluraportit

en: Language:
fi: Kieli:

en: Rating Type
fi: Arvostelun tyyppi

en: Center
fi: Keskelle

en: 1 Star
fi: 1 tähti

en: 2 Stars
fi: 2 tähteä

en: 3 Stars
fi: 3 tähteä

en: 4 Stars
fi: 4 tähteä

en: 5 Stars
fi: 5 tähteä

en: Most Popular Content
fi: Suosituin sisältö

en: All
fi: Kaikki

en: Rated
fi: arvioitu

en: There are no rated items for this period
fi: Ei arviointeja.

en: Color
fi: Taustaväri

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Red
fi: Punainen

en: Blue
fi: Sininen

en: Green
fi: Vihreä

en: Grey
fi: Harmaa

en: Hand
fi: Käsi

en: Nero Rating
fi: Nero-arvostelu

en: Results Popup
fi: Tulosikkuna

en: Last 24 hours
fi: Viimeisimmät 24 tuntia

en: All Time
fi: Koko aika

en: Rating ID
fi: Arvostelun ID-tunnus

en: Average Rating
fi: Arvostelu

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Information
fi: Tietoja

en: Please enter a valid email address.
fi: Syötä toimiva sähköpostiosoite.

en: Confirm Password
fi: Varmista salasanasi

en: Password Reset
fi: Salasanan palautus

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: This email address is already registered.
fi: Tällä sähköpostiosoitteella on jo rekisteröidytty.

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Email Subscriptions
fi: Sähköpostitilaukset

en: Email:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Closed
fi: Suljettu

en: Open
fi: Avaa

en: Copy
fi: Kopioi

en: Your Dashboard
fi: Sinun ohjausnäkymäsi

en: Move to
fi: Siirrä alueelle

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Trash
fi: Roskakoriin

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Save
fi: Tallenna

en: Loading&hellip;
fi: Ladataan&hellip;

en: Search Results for '%s'
fi: Hakutulokset: '%s'

en: Congratulations!
fi: Onneksi olkoon!

en: Library
fi: Mediakirjasto

en: Insert
fi: Lisää

en: Go
fi: Hae

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Filter
fi: Suodata

en: Options
fi: Asetukset

en: Warning:
fi: Varoitus:

en: Shares
fi: Jaot

en: QR Code
fi: QR-koodi

en: Banner
fi: Ilmoitus

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Background Color
fi: Taustan väri

en: Alignment
fi: Asettelu

en: Body Text
fi: Teksti

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: pixels
fi: pikseliä

en: Send Email
fi: Lähetä sähköposti

en: Optional
fi: Valinnaiset

en: Dismiss
fi: Kumoa

en: Step 1
fi: Vaihe 1

en: Step 2
fi: Vaihe 2

en: Step 3
fi: Vaihe 3

en: Custom Styles
fi: Mukautetut tyylit

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Add
fi: Lisää

en: from
fi: Kirjoittanut

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Valid
fi: Validi

en: created
fi: luotu

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Dashboard
fi: Ohjausnäkymä

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Sign Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Help
fi: Tuki

en: Feedback
fi: Palaute

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Label
fi: Teksti

en: Terms of Service
fi: Käyttöehdot

en: and
fi: ja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Format:
fi: Muoto:

en: Settings
fi: Asetukset

en: Are you sure you want to delete this user?
fi: Haluatko varmasti poistaa käyttäjän?

en: Polldaddy Styles
fi: Polldaddy-tyylit

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Configure
fi: Aseta

en: Proofread Writing
fi: Oikolue kirjoitus

en: Spelling
fi: Oikeinkirjoitus

en: Repeated Word
fi: Toistuva sana

en: No suggestions
fi: Ei ehdotuksia.

en: Explain...
fi: Selitä...

en: Ignore suggestion
fi: Ohita ehdotus

en: Ignore always
fi: Ohita aina

en: Ignore all
fi: Ohita kaikki

en: Edit Selection...
fi: Muokkaa kohtaa...

en: proofread
fi: oikoluettu

en: edit text
fi: muokkaa tekstiä

en: No writing errors were found.
fi: Yhtään kirjoitusvirhettä ei löytynyt.

en: There was a problem communicating with the After the Deadline service. Try again in one minute.
fi: Ongelma tapahtui kommunikoitaessa After the Deadline -palvelun kanssa. Yritä uudestaan noin minuutin kuluttua.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
fi: Virhe tapahtui kommunikoitaessa oikolukupalvelun kanssa.

en: Replace selection with:
fi: Korvaa kohta:

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
fi: Oikolukijalla on ehdotuksia koskien tätä artikkelia. Oletko varma, että haluat päivittää sen?
    
    Paina OK päivittääksesi tai Peruuta nähdäksesi ehdotukset ja muokataksesi artikkelia.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
fi: Oikolukijalla on ehdotuksia koskien tätä artikkelia. Oletko varma, että haluat päivittää sen?
    
    Paina OK päivittääksesi tai Peruuta katsoaksesi ehdotuksia ja muokataksesi artikkelia.

en: Proofreading
fi: Oikoluku

en: Automatically proofread content when:
fi: Oikolue sisältö automaattisesti, kun:

en: a post or page is first published
fi: artikkeli tai sivu julkaistaan ensimmäistä kertaa

en: a post or page is updated
fi: artikkeli tai sivu on päivitetty.

en: English Options
fi: Englannin asetukset

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
fi: Salli oikoluku seuraavilla kieliopeilla ja tyylisäännöillä artikkeleita ja sivuja kirjoittaessa:

en: Clich&eacute;s
fi: Kliseet

en: Complex Phrases
fi: Monimutkaiset fraasit

en: Diacritical Marks
fi: Tarkemerkit

en: Double Negatives
fi: Tuplakiellot

en: Hidden Verbs
fi: Piilotetut verbit

en: Jargon
fi: Slangi

en: Passive Voice
fi: Passiivinen kieli

en: Phrases to Avoid
fi: Fraasit ovat kierteleviä

en: Redundant Phrases
fi: Tarpeettomat fraasit

en: <a href="%s">Learn more</a> about these options.
fi: <a href="%s">Lue lisää</a> näistä asetuksista.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
fi: Käytä automaattisesti valittua kieltä artikkelien ja sivujen oikolukemisessa.

en: Ignored Phrases
fi: Ohitettavat fraasit

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
fi: Nämä sanat ohitetaan, kun artikkeleitasi ja sivujasi oikoluetaan:

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
fi: Tallentaaksesi asetukset varmasti paina "Päivitä käyttäjätiedot"-nappia ruudun alalaidassa.

en: Gravatar Hovercards
fi: Gravatar-käyntikortit

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
fi: Näytä ihmisten profiilit, kun siirrät hiiresi heidän Gravatariensa päälle.

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
fi: Siirrä hiiresi Gravatarisi päälle katsoaksesi, miltä profiilisi näyttää.

en: Display an image in your sidebar
fi: Näyttää kuvan sivupalkissasi

en: Widget title:
fi: Vimpaimen otsikko:

en: Image URL:
fi: Kuvan URL-osoite:

en: Alternate text:
fi: Vaihtoehtoinen teksti:

en: Image title:
fi: Kuvan otsikko:

en: Caption:
fi: Kuvateksti:

en: None
fi: Ei mitään

en: Image Alignment:
fi: Kuvan tasaus:

en: Width:
fi: Leveys:

en: Height:
fi: Korkeus:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
fi: Tyhjänä kuvankoko määritetään automaattisesti.

en: RSS Links
fi: RSS-linkit

en: Links to your blog's RSS feeds
fi: Linkit blogisi RSS-syötteisiin

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Posts & Comments
fi: Artikkelit & Kommentit

en: Feed(s) to Display:
fi: Näytettävät syötteet:

en: Image Link
fi: Kuvalinkki

en: Text & Image Links
fi: Teksti- ja kuvalinkit

en: Image Settings:
fi: Kuva-asetukset:

en: Image Size:
fi: Kuvan koko:

en: Orange
fi: Oranssi

en: Purple
fi: Lila

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: Silver
fi: Hopea

en: Image Color:
fi: Kuvan väri:

en: Shared Post
fi: Jaetut artikkelit

en: Show sharing buttons on this post.
fi: Näytä Jaa-painikkeet tässä artikkelissa.

en: Share this:
fi: Jaa:

en: This post has been shared!
fi: Artikkeli jaettiin!

en: You have shared this post with %s
fi: Olet jakanut artikkelin käyttäjän %s kanssa

[ctx: share to]
en: Email
fi: Sähköpostitse

en: Click to email this to a friend
fi: Lähetä tämä kaverille sähköpostitse

en: Send to Email Address
fi: Lähetä sähköpostiosoitteeseen

en: Your Email Address
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Post was not sent - check your email addresses!
fi: Viestiä ei lähetetty - tarkista sähköpostiosoitteesi!

en: Email check failed, please try again
fi: Sähköpostivarmistus epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
fi: Valitettavasti blogisi artikkeleita ei voida jakaa sähköpostin välityksellä.

en: Click to share on Twitter
fi: Jaa Twitterissä

en: Click to share on StumbleUpon
fi: Jaa StumbleUponissa

en: Click to share on Reddit
fi: Jaa Redditissä

en: Click to Digg this post
fi: Jaa Diggissä

en: Click to share on LinkedIn
fi: Jaa LinkedIn:ssä

en: Share on Facebook
fi: Jaa Facebookissa

[ctx: share to]
en: Print
fi: Tulosta

en: Click to print
fi: Tulosta

en: Press This
fi: Julkaise tämä

[ctx: share to]
en: Press This
fi: Julkaise tämä

en: Click to Press This!
fi: Klikkaa julkaistaksesi tämän!

en: Click to share
fi: Jaa

en: Icon
fi: Kuvake

en: Remove Service
fi: Poista palvelu

en: Sharing Settings
fi: Jakamisen asetukset

en: Settings have been saved
fi: Asetukset tallennettu.

en: Available Services
fi: Saatavilla olevat palvelut

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
fi: Raahaa alla olevaan laatikkoon ne palvelut, jotka haluat ottaa käyttöön.

en: Add a new service
fi: Lisää uusi palvelu

en: Enabled Services
fi: Sallitut palvelut

en: Services dragged here will appear individually.
fi: Tähän raahatut palvelut näkyvät yksittäisinä kuvakkeina.

en: Drag and drop available services here
fi: Raahaa tähän saatavilla olevat palvelut

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
fi: Tähän raahatut palvelut piilotetaan Jaa-alasvetolaatikon alle.

en: Live Preview
fi: Esikatselu

en: Sharing is off. Please add services above to enable
fi: Jakaminen on pois päältä. Lisää palveluita yläpuolelta salliaksesi ne.

en: Icon + text
fi: Kuvake ja teksti

en: Icon only
fi: Vain kuvake

en: Text only
fi: Vain teksti

en: Sharing label
fi: Jakolause

en: Open links in
fi: Avaa linkit

en: New window
fi: uudessa ikkunassa

en: Same window
fi: samassa ikkunassa

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Service name
fi: Palvelun nimi

en: Sharing URL
fi: Jaon URL-osoite

en: Icon URL
fi: Kuvakkeen URL-osoite

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
fi: Syötä URL-osoite 16x16px kokoiseen kuvaan, jota haluat käyttää tämän palvelun kuvakkeena.

en: Your blog does not currently have any published posts.
fi: Blogissasi ei ole tällä hetkellä yhtään julkaistua artikkelia.

en: Site Stats
fi: Sivuston tilastot

en: day
fi: päivä

en: week
fi: viikko

en: month
fi: kuukausi

en: the past day
fi: tänään

en: the past week
fi: tällä viikolla

en: the past month
fi: viime kuu

en: the past quarter
fi: kuluva neljännes

en: the past year
fi: viime vuosi

en: Top Posts
fi: Suosituimmat artikkelit

en: Top Searches
fi: Haetuimmat

en: View All
fi: Näytä kaikki

en: Sign me up!
fi: Tilaa blogi!

en: Twitter Updates
fi: Twitter-päivitykset

en: Error: Please make sure the Twitter account is <a href="%s">public</a>.
fi: Virhe: Varmista, että Twitter-tilisi on <a href="%s">julkinen</a>.

en: Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.
fi: Virhe: Twitter ei vastaa. Odota muutama minuutti ja lataa sitten tämä sivu uudelleen.

en: Twitter username:
fi: Twitter-käyttäjätunnus:

en: Hide replies
fi: Piilota vastaukset
