WordPress.org Plugin - en to el translation catalogue (626 entries)

en:  and
el: καὶ

en: %d day | %d d
el[0]: %d ἡμέρα

en: %d hour | %d h
el[0]: %d ὥρα

en: %d hours
el: %d ὧρες

en: %d minute | %d mins
el[0]: %d λεπτό
el[1]: %d λεπτά

en: %d second | %d secs
el[0]: %d δευτερόλεπτο
el[1]: %d δευτερόλεπτα

en: %s day | %s days
el[0]: %s ἠμέρα
el[1]: %s ἡμέρες

en: %s hour | %s hours
el[0]: %s ὥρα
el[1]: %s ὧρες

en: %s min | %s mins
el[0]: %s λεπτό
el[1]: %s λεπτά

en: %s vote | %s votes
el[0]: %s ψῆφος
el[1]: %s ψῆφοι

en: , and
el: , και

en: - Select -
el: - Ἐπιλέξτε -

en: 1 Star
el: 1 ἄστρο

en: 2 Stars
el: 2 ἄστρα

en: 3 Stars
el: 3 ἄστρα

en: 4 Stars
el:  4 ἄστρα

en: 404 Page Not Found
el: Δὲν εὑρέθη σελίδα 404

en: 5 Stars
el: 5 ἄστρα

en: <a href="%s">Learn more</a> about these options.
el: <a href="%s">Μάθετε περισσότερα</a> γι' αὐτὲς τὶς ρυθμίσεις.

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
el: Ἡ ἐντολὴ <code>%s</code> τῆς HTML δὲν ἐπιτρέπεται καὶ ἀφαιρέθηκε.

en: <p>the parameter id is missing</p>
el: <p>λείπει τὸ id τῆς παραμέτρου</p>

en: <p>unsupported values in short code</p>
el: <p>μὴ ὑποστηριζόμενες τιμὲς σὲ σύντομο κωδικό</p>

en: A valid URL was not provided.
el: Δὲν ἐδόθη ἔγκυρη URL.

en: A-Z
el: Α-Ω

en: AM
el: π.μ.

en: Access denied
el: Ἀπόρριψη πρόσβασης

en: Account Details
el: Λεπτομέρειες λογαριασμοῦ

en: Actions
el: Ἐνέργειες

en: Activate
el: Ἐνεργοποίηση

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add New Answer
el: Προσθέστε νέα ἀπάντηση

en: Add a new service
el: Προσθέστε νέα ὑπηρεσία

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address 1
el: Διεύθυνση 1

en: Address 2
el: Διεύθυνση 2

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Align
el: Στοίχιση

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: All
el: Ὄλα

en: All Polls
el: Ὅλες οἱ δημοσκοπήσεις

en: All Ratings
el: Ὅλες οἱ ἀξιολογήσεις

en: All Time
el: Ὅλα

en: Allow comments
el: Ἐπιτρέψτε σχόλια

en: Alternate text:
el: Ἐναλλακτικὸ κείμενο:

en: Aluminum
el: Ἀλουμίνιο

en: Aluminum Medium
el: Ἀλουμίνιο μεσαῖο

en: Aluminum Narrow
el: Ἀλουμίνιο στενό

en: Aluminum Wide
el: Ἀλουμίνιο φαρδύ

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
el: Σημειώθηκε σφάλμα κατὰ τὴν δημιουργία τῆς νέας σας ὑπηρεσίας κοινοποίησης - παρακαλοῦμε ἐλέγξτε ἂν δώσατε ἔγκυρα λεπτομερῆ στοιχεῖα.

en: Andorra
el: Ἀνδόρρα

en: Anguilla
el: Ἀνγκουΐλλα

en: Answer
el: Ἀπάντηση

en: Answer Check
el: Ἔλεγχος ἀπαντήσεων

en: Answer Group
el: Ὁμάδα ἀπαντήσεων

en: Answers
el: Ἀπαντήσεις

en: Antarctica
el: Ἀνταρκτική

en: Application
el: Ἐφαρμογή

en: Approve
el: Ἐγκρίνετε

en: Apr_April_abbreviation
el: Ἀπρ

en: April
el: Ἀπριλίου

en: Are you sure you want to delete this user?
el: Εἴσθε βέβαιος/-α ὅτι θέλετε νὰ διαγράψετε αὐτὸν τὸν χρήστη;

en: Area
el: Περιοχή

en: Argentina
el: Ἀργεντινή

en: Aruba
el: Ἀρούμπα

en: Ascending
el: Αὔξουσα

en: Audio
el: Ἠχητικό

en: Aug_August_abbreviation
el: Αὐγ.

en: August
el: Αὐγούστου

en: Australia
el: Αὐστραλία

en: Automatically proofread content when:
el: Διορθῶστε τὸ περιεχόμενο αὐτομάτως ὅταν:

en: Available Services
el: Διαθέσιμες ὑπηρεσίες

en: Average
el: Μέσος ὅρος

en: Average Rating
el: Μέση ἀξιολόγηση

en: Background
el: Ὑπόβαθρο

en: Background Color
el: Χρῶμα ὑποβάθρου

en: Bahrain
el: Μπαχρέϊν

en: Banner
el: Διαφημιστικό

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
el: Βεβαιωθῆτε ὅτι πατήσατε "Ἐνημερῶστε τὸ προφίλ" στὸ κάτω μέρος τῆς ὀθόνης γιὰ ἀποθηκεύσετε τὶς ἀλλαγές σας.

en: Belize
el: Μπελίζ

en: Bermuda
el: Βερμούδα

en: Blog
el: Ἱστολόγιο

en: Blue
el: Γαλάζιο

en: Body Text
el: Σῶμα κειμένου

en: Bold
el: Ἔντονα

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Bottom
el: Κάτω

en: Button Text
el: Κείμενο πλήκτρου

en: Cancel
el: Ἀκύρωση

en: Cannot determine any url
el: Δὲν μποροῦμε νὰ προσδιορίσομε καμμία url

en: Cape Verde
el: Πράσινο ἀκρωτήριο

en: Caption:
el: Λεζάντα:

en: Center
el: Κέντρο

en: Change
el: Ἀλλαγή

en: City
el: Πόλις

en: Clich&eacute;s
el: Κλισέ

en: Click to Digg this post
el: Πατῆστε γιὰ νὰ τὸ στείλετε στὸ Digg

en: Click to Press This!
el: Πατῆστε γιὰ νὰ δημοσιεύσετε μέσῳ Press This!

en: Click to email this to a friend
el: Πατῆστε γιὰ νὰ τὸ στείλετε σὲ ἕναν φίλο

en: Click to print
el: Πατῆστε γιὰ νὰ ἐκτυπώσετε

en: Click to share
el: Πατῆστε γιὰ νὰ μοιρασθεῖτε

en: Click to share on LinkedIn
el: Πατῆστε γιὰ νὰ μοιρασθῆτε στὸ LinkedIn

en: Click to share on Reddit
el: Πατῆστε γιὰ νὰ τὸ μοιρασθῆτε στὸ Reddit

en: Click to share on StumbleUpon
el: Πατῆστε γιὰ νὰ τὸ μοιρασθῆτε στὸ StumbleUpon

en: Click to share on Twitter
el: Πατῆστε γιὰ νὰ τὸ μοιρασθῆτε στὸ Twitter

en: Close
el: Κλεῖστε

en: Closed
el: Κλειστό

en: Color
el: Χρῶμα

en: Comments
el: Σχόλια

en: Complex Phrases
el: Περίπλοκες φράσεις

en: Configure
el: Ρυθμίστε παραμέτρους

en: Confirm
el: Ἐπιβεβαιῶστε

en: Confirm Password
el: Ἐπιβεβαιῶστε τὸν συνθηματικὸ κωδικό

en: Congratulations!
el: Συγχαρητήρια!

en: Continue
el: Συνεχίστε

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Country
el: Χώρα

en: Custom
el: Ἄλλο

en: Custom Styles
el: Δικά σας σχέδια

en: Customize
el: Προσαρμόστε στὶς προτιμήσεις σας

en: Dashboard
el: Πίνακας Ἐλέγχου

en: Date
el: Ἡμ/νία

en: Date/Time
el: Ἠμερομηνία/Ὥρα

en: Day
el: Ἡμέρα

en: Deactivate
el: Ἀπενεργοποίηση

en: Dec_December_abbreviation
el: Δεκ.

en: December
el: Δεκεμβρίου

en: Default
el: Κατὰ παραδοχήν (default)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Deleted
el: Διεγράφη

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Diacritical Marks
el: Διακριτικά

en: Display an image in your sidebar
el: Βάλτε μιὰν εἰκόνα στὴν πλαϊνή σας στήλη

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Domain Mapping
el: Ἀντιστοίχιση τομέως

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Done
el: Ἕτοιμοι

en: Double Negatives
el: Διπλὲς ἀρνήσεις

en: Down
el: Κάτω

en: Drag and drop available services here
el: Σύρετε ἐδῶ τυχὸν διαθέσιμες ὑπηρεσίες

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
el: Σύρετε στὸ παρακάτω πλαίσιο τὶς ὑπηρεσίες ποὺ θὰ θέλατε νὰ ἐνεργοποιήσετε.

en: Edit
el: Ἐπεξεργασία

en: Edit My Profile
el: Τὸ προφίλ μου

en: Edit Selection...
el: Ἐπεξεργασθῆτε αὐτὸ ποὺ ἐπιλέξατε...

en: Education
el: Μόρφωση

en: Egypt
el: Αἴγυπτος

en: El Salvador
el: Ἐλ Σαλβαδόρ

en: Email
el: Ἠλ. διεύθυνση

en: Email Address
el: Ἠλεκτρονικὴ διεύθυνση

en: Email Subscriptions
el: Ἐγγραφὲς μέσῳ ἠλ.ταχυδρομείου

en: Email check failed, please try again
el: Ἀνεπιτυχὴς ἔλεγχος ἠλεκτρονικῆς διεύθυνσης· παρακαλοῦμε ξαναδοκιμάστε

en: Email:
el: Ἠλ. διεύθυνση:

en: Embed
el: Ἐνσωματῶστε

en: Enable
el: Νὰ ἐνεργοποιηθεῖ

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
el: Ἐνεργοποιῆστε τὴν διόρθωση ἄρθρων καὶ σελίδων σύμφωνα μὲ τοὺς ἑξῆς γραμματικοὺς καὶ ὑφολογικοὺς κανόνες:

en: Enabled Services
el: Ἐνεργοποιημένες Ὑπηρεσίες

en: English
el: Ἀγγλικά

en: English Options
el: Ἐπιλογὲς γιὰ τὰ ἀγγλικά

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
el: Εἰσαγάγετε τὴν URL ἑνὸς εἰκονιδίου 16x16px ποὺ θέλετε νὰ χρησιμοποιήσετε γι' αὐτὴν τὴν ὑπηρεσία.

en: Error
el: Λάθος

en: Error: Please make sure the Twitter account is <a href="%s">public</a>.
el: Σφάλμα: Παρακαλοῦμε βεβαιωθῆτε ὅτι ὁ λογαρισμός Twitter εἶναι <a href="%s">δημόσιος</a>.

en: Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.
el: Σφάλμα: Τὸ Τουΐτερ δὲν ἀπήντησε. Παρακαλοῦμε περιμένετε λίγα λεπτὰ καὶ μετὰ ἀνανεῶστε αὐτὴν τὴν σελίδα.

en: Europe
el: Εὐρώπη

en: Expires:
el: Λήγει:

en: Explain...
el: Ἐξηγῆστε...

en: Export
el: Ἐξαγωγή

en: F jS, Y
el: S, j F Y

en: F_Friday_initial
el: Π

en: Features
el: Δυνατότητες

en: Feb_February_abbreviation
el: Φεβ.

en: February
el: Φεβρουαρίου

en: Feed for all posts filed under %s
el: Ροὴ ἄρθρων ποὺ ἔχουν ἀρχειοθετηθεῖ ὡς "%s"

en: Feed(s) to Display:
el: Ροή(-ές) πρὸς ἐμφάνισιν:

en: Feedback
el: Ἀπόκριση

en: Fiji
el: Φίτζι

en: Filter
el: Ἐπιλέξτε

en: First Name
el: Ὄνομα

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειρᾶς

en: Forgot your password?
el: Ξεχάσατε τὸν συνθηματικό σας κωδικό;

en: Format:
el: Μορφή:

en: Free
el: Δωρεάν

en: Fri
el: Πα

en: Friday
el: Παρασκευή

en: General
el: Γενικά

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Go
el: Προχωρῆστε

en: Green
el: Πράσινο

en: Grenada
el: Γρανάδα

en: Grey
el: Γκρίζο

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guyana
el: Γουϊάνα

en: Hand
el: Χέρι

en: Height
el: Ὕψος

en: Height:
el: Ὕψος:

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hidden Verbs
el: Κρυμμένα ρήματα

en: Hide all results
el: Ἀποκρύψτε ὅλα τὰ ἀποτελέσματα

en: Hide replies
el: Κρύψτε τὶς ἀπαντήσεις

en: Hong Kong
el: Χόνγκ Κόνγκ

en: Host
el: Ξενιστής (host)

en: Icon
el: Εἰκονίδιο

en: Icon + text
el: Εἰκονίδιο + κείμενο

en: Icon URL
el: URL εἰκονιδίου

en: Icon only
el: Μόνον εἰκονίδιο

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
el: Σημειῶστε λέξεις καὶ φράσεις ποὺ θέλετε νὰ ἀγνοοῦνται ὅταν θὰ διορθώνονται τὰ ἄρθρα καὶ οἱ σελίδες σας:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
el: Ἐὰν δὲν ὑπάρχει τιμή, θὰ προσπαθήσομε ἐμεῖς νὰ βροῦμε τὸ μέγεθος τῆς εἰκόνας.

en: Ignore all
el: Ἀγνοῆστε τὰ πάντα

en: Ignore always
el: Ἀγνοῆστε πάντοτε

en: Ignore suggestion
el: Ἀγνοῆστε τὴν πρόταση

en: Ignored Phrases
el: Φράσεις ποὺ θὰ ἀγνοοῦνται

en: Image
el: Εἰκόνα

en: Image Alignment:
el: Εὐθυγράμμιση εἰκόνας:

en: Image Color:
el: Χρῶμα εἰκόνας:

en: Image Link
el: Σύνδεσμος εἰκόνας

en: Image Position
el: Θέσις εἰκόνας

en: Image Repeat
el: Ἐπανάληψη εἰκόνας

en: Image Settings:
el: Ρυθμίσεις εἰκόνας:

en: Image Size
el: Μέγεθος εἰκόνας

en: Image Size:
el: Μέγεθος εἰκόνας:

en: Image URL
el: URL εἰκόνας

en: Image URL:
el: URL εἰκόνας:

en: Image title:
el: Τίτλος εἰκόνας:

en: Include retweets
el: Νὰ συμπεριλάβετε καὶ ἀναμεταδιδόμενα μηνύματα Twitter

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Insert
el: Εἰσαγωγή

en: Invalid file type
el: Ἄκυρος τύπος ἀρχείου

en: Italic
el: Πλάγια

en: Jamaica
el: Τζαμάϊκα

en: Jan_January_abbreviation
el: Ἰαν.

en: January
el: Ἰανουαρίου

en: Jargon
el: Ἐξειδικευμένη γλῶσσα

en: Jul_July_abbreviation
el: Ἰουλ

en: July
el: Ἰουλίου

en: Jun_June_abbreviation
el: Ἰουν

en: June
el: Ἰουνίου

en: Kuwait
el: Κουβέϊτ

en: Label
el: Ἐτικέττα

en: Language
el: Γλῶσσα

en: Language:
el: Γλῶσσα:

en: Large
el: Μεγάλο

en: Last 24 hours
el: Τελευταῖες 24 ὧρες

en: Last Name
el: Ἐπίθετο

en: Learn More
el: Περισσότερα

en: Leave a Comment
el: Σχολιάστε

en: Left
el: Ἀριστερά

en: Library
el: Βιβλιοθήκη

en: Line Height
el: Ὕψος γραμμῆς

en: Link URL (when the image is clicked):
el: URL συνδέσμου (ποὺ θὰ ἀνοίξει ὅταν πατήσετε πάνω στὴν εἰκόνα):

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Links to your blog's RSS feeds
el: Σύνδεσμοι μὲ τὰ κανάλια RSS τοῦ ἱστολογίου σας

en: Live Preview
el: Ζωντανὴ προεπισκόπηση

en: Loading&hellip;
el: Φόρτωση σὲ ἐξέλιξη&hellip;

en: Location
el: Θέση

en: Logout
el: Ἔξοδος

en: Luxembourg
el: Λουξεμβοῦργο

en: M
el: Μ

en: M_Monday_initial
el: Δ

en: Macau
el: Μακάο

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Malformed URL: %s
el: Κακοσχηματισμένη URL: %s

en: Malta
el: Μάλτα

en: Manga
el: Μάνγκα

en: Manga Medium
el: Μάνγκα μεσαῖο

en: Manga Narrow
el: Μάνγκα στενό

en: Manga Wide
el: Μάνγκα φαρδύ

en: Mar_March_abbreviation
el: Μαρ.

en: March
el: Μαρτίου

en: Margin
el: Περιθώριο

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: May
el: Μαΐου

en: May_May_abbreviation
el: Μάϊ.

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Media
el: Πολυμέσα

en: Medium
el: Μεσαῖο

en: Micro
el: Μικρὸ

en: Mobile
el: Λειτουργία σὲ κινητό

en: Moderate first
el: Πρὶν τὰ ἐμφανίσετε, ἐλέγξτε τα

en: Mon
el: Δευ

en: Monaco
el: Μονακό

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Month
el: Μῆνας

en: Monthly
el: Μηνιαίως

en: Montserrat
el: Μονσερρά

en: Most Popular Content
el: Τὸ δημοφιλέστερο περιεχόμενο

en: Move to
el: Μεταφέρετε στὸ

en: Multiple Choice
el: Πολλαπλῆ ἐπιλογή

en: Music
el: Μουσική

en: Music Medium
el: Μουσικὴ μεσαῖο

en: My Account
el: Ὁ λογαριασμός μου

en: N/A
el: -

en: Name
el: Ὄνομα

en: Narrow
el: Στενὸ

en: Nauru
el: Ναούρου

en: Nero Rating
el: Ἀξιολόγηση Nero

en: Never
el: Ποτέ

en: New Password
el: Νέος συνθηματικὸς κωδικός

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: Next
el: Ἑπόμενο

en: Next Image
el: Ἑπομένη εἰκόνα

en: No Limit
el: Ἄνευ ὁρίων

en: No comments
el: Οὐδὲν σχόλιον

en: No stats are available for this time period.
el: Δὲν ὑπάρχουν στατιστικὰ στοιχεῖα γι' αὐτὴν τὴν περίοδο.

en: No suggestions
el: Δὲν ὑπάρχουν προτάσεις

en: No writing errors were found.
el: Δὲν εὑρέθησαν σφάλματα γραφῆς.

en: None
el: Τίποτα

en: Not supported in Internet Explorer.
el: Δὲν ὑποατηρίζεται ἀπὸ τὸν Internet Explorer.

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Nov_November_abbreviation
el: Νοε.

en: November
el: Νοεμβρίου

en: Number
el: Ἀριθμός

en: Number of choices
el: Ἀριθμὸς ἐπιλογῶν

en: Oct_October_abbreviation
el: Ὀκτ.

en: October
el: Ὀκτωβρίου

en: Open
el: Ἀνοίξτε

en: Open links in
el: Οἱ σύνδεσμοι νὰ ἀνοίγουν σὲ

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Options
el: Ἐπιλογές

en: Orange
el: Πορτοκαλί

en: Other
el: Ἄλλο

en: Other Input
el: Ἄλλα δεδομένα

en: Overall
el: Ὅλο τὸ

en: PM
el: μ.μ.

en: Page Not Found
el: Ἡ σελίδα δὲν εὑρέθη

en: Palau
el: Παλάου

en: Panama
el: Παναμᾶς

en: Paper
el: Χαρτὶ

en: Paper Medium
el: Χαρτὶ μεσαῖο

en: Paper Narrow
el: Χαρτὶ στενὸ

en: Paper Wide
el: Χαρτὶ φαρδὺ

en: Passive Voice
el: Παθητικὴ φωνή

en: Password
el: Συνθ. κωδικός

en: Password Protected
el: Μὲ προστασία μέσῳ συνθηματικοῦ κωδικοῦ

en: Percent
el: Τοῖς ἑκατό

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Phrases to Avoid
el: Φράσεις πρὸς ἀποφυγήν

en: Pink
el: Ρόζ

en: Plain Black
el: Ἁπλὸ μαῦρο

en: Plain Black Medium
el: Ἁπλὸ μαῦρο μεσαῖο

en: Plain Black Narrow
el: Ἁπλὸ μαῦρο στενὸ

en: Plain Black Wide
el: Ἁπλὸ μαῦρο φαρδὺ

en: Plain White
el: Ἁπλὸ λευκό

en: Plain White Medium
el: Ἁπλὸ λευκό μεσαῖο

en: Plain White Narrow
el: Ἁπλὸ μαῦρο στενὸ

en: Plain White Wide
el: Ἁπλὸ λευκὸ φαρδὺ

en: Plastic Black
el: Πλαστικὸ μαῦρο

en: Plastic Black Medium
el: Πλαστικὸ μαῦρο μεσαῖο

en: Plastic Black Narrow
el: Πλαστικὸ μαῦρο στενὸ

en: Plastic Black Wide
el: Πλαστικὸ μαῦρο φαρδὺ

en: Plastic Grey
el: Πλαστικὸ γκρίζο

en: Plastic Grey Medium
el: Πλαστικὸ γκρίζο μεσαῖο

en: Plastic Grey Narrow
el: Πλαστικὸ γκρίζο στενὸ

en: Plastic Grey Wide
el: Πλαστικὸ γκρίζο φαρδὺ

en: Plastic White
el: Πλαστικὸ λευκὸ

en: Plastic White Medium
el: Πλαστικὸ λευκὸ μεσαῖο

en: Plastic White Narrow
el: Πλαστικὸ λευκὸ στενὸ

en: Plastic White Wide
el: Πλαστικὸ λευκὸ φαρδὺ

en: Please enter a valid URL.
el: Παρακαλοῦμε εἰσαγάγετε μία ἔγκυρη URL

en: Please enter a valid email address.
el: Παρακαλοῦμε νὰ εἰσαγάγετε μία ἔγκυρη ἠλεκτρονικὴ διεύθυνση.

en: Poll
el: Δημοσκόπηση

en: Poll Box
el: Κάλπη

en: Poll Style
el: Πῶς θὰ ἐμφανίζεται ἡ δημοσκόπηση

en: Polldaddy Styles
el: Σχέδια ἀπὸ τὸ Polldaddy

en: Polls
el: Δημ/πήσεις

en: Position
el: Θέση

en: Post was not sent - check your email addresses!
el: Τὸ ἄρθρο δὲν ἀπεστάλη - ἐλέγξτε τὶς ἠλεκτρονικές σας διευθύνσεις!

en: Posts
el: Ἄρθρα

en: Posts & Comments
el: Ἀρθρα΄καὶ Σχόλια

en: Premium
el: Ἐπὶ πληρωμῇ

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Previous Image
el: Προηγούμενη εἰκόνα

en: Print
el: Ἐκτύπωση

en: Privacy
el: Ἐμπιστευτικότης

en: Privacy Policy
el: Πολιτικὴ ἀπορρήτου

en: Proofread Writing
el: Διορθῶστε τὸ γραπτό σας

en: Proofreading
el: Διόρθωση κειμένων

en: Puerto Rico
el: Πόρτο Ρίκο

en: Purple
el: Πορφυρό

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
el: Ἐλέγξτε τὸ προφίλ σας περνῶντας τὸ ποντίκι σας πάνω ἀπὸ τὸ γκράβατάρ σας.

en: QR Code
el: Κωδικὸς QR

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Question
el: Ἐρώτηση

en: Questions
el: Ἐρωτήσεις

en: RSS Links
el: Σύνδεσμοι RSS

en: Random
el: Τυχαῖα

en: Randomize answer order
el: Ταξινομῆστε τὶς ἀπαντήσεις τυχαῖα

en: Rate Down
el: Ἀξιολογῆστε ἀρνητικά

en: Rate This
el: Βαθμολογῆστε το

en: Rate Up
el: Ἀξιολογῆστε θετικά

en: Rated
el: Βαθμολογημένα

en: Rating
el: Ἀξιολόγηση

en: Rating ID
el: ID ἀξιολόγησης

en: Rating Reports
el: Καταστάσεις ἀξιολόγησης

en: Rating Type
el: Τύπος ἀξιολόγησης

en: Ratings
el: Ἀξιολόγηση

en: Red
el: Κόκκινο

en: Redundant Phrases
el: Περιττὲς φράσεις

en: Register
el: Ἐγγραφῆτε

en: Remember me
el: Νὰ μὲ θυμᾶστε

en: Remove
el: Ἀπομακρύνετε

en: Remove Service
el: Ἀφαιρέστε τὴν ὑπηρεσία

en: Rename
el: Μετονομάστε

en: Repeated Word
el: Ἐπαναλαμβανόμενη λέξη

en: Replace selection with:
el: Ἀντικαταστῆστε τὴν ἐπιλογὴ μέ:

en: Reports
el: Καταστάσεις

en: Response
el: Ἀπάντηση

en: Responses
el: Ἀπαντήσεις

en: Results
el: Ἀποτελέσματα

en: Results Popup
el: Ἀναδυόμενο παράθυρο ἀποτελεσμάτων

en: Results Text
el: Κείμενο ἀποτελεσμάτων

en: Return To Poll
el: Ἐπιστροφὴ στὴν δημοσκόπηση

en: Reunion
el: Ρεουνιόν

en: Right
el: Δεξιά

en: Role
el: Ρόλος

en: Rounded Corners
el: Καμπύλες γωνίες

en: S_Saturday_initial
el: Σ

en: S_Sunday_initial
el: Κ

en: Same window
el: Ἴδιο παράθυρο

en: Samoa
el: Σαμόα

en: San Marino
el: Ἅγ. Μαρίνος

en: Sat
el: Σαβ

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save
el: Ἀποθήκευση

en: Save Changes
el: Ἀποθήκευση ἀλλαγῶν

en: Save Settings
el: Ἀποθήκευση ρυθμίσεων

en: Search
el: Ἀναζήτηση

en: Search Results for %s
el: Ἀποτελέσματα ἀναζήτησης γιὰ %s

en: Search Results for '%s'
el: Ἀποτελέσματα ἀναζήτησης γιὰ '%s'

en: Send Email
el: Στεῖλτε ἠλεκτρονικὸ μήνυμα

en: Send to Email Address
el: Στεῖλτε σὲ ἠλεκτρονικὴ διεύθυνση

en: Sep_September_abbreviation
el: Σεπ.

en: September
el: Σεπτεμβρίου

en: Service name
el: Ὄνομα ὑπηρεσίας

en: Services dragged here will appear individually.
el: Οἱ ὑπηρεσίες ποὺ θὰ τοποθετηθοῦν ἐδῶ θὰ ἐμφανίζονται μία μία ξεχωριστά.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
el: Οἱ ὑπηρεσίες ποὺ θὰ τοποθετηθοῦν ἐδῶ θὰ "κρύβονται" πίσω ἀπὸ τὸ πλῆκτρο "Μοιρασθῆτε"

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings have been saved
el: Οἱ ρυθμίσεις ἀποθηκεύθηκαν

en: Settings saved
el: Οἱ ρυθμίσεις ἀποθηκεύτηκαν.

en: Share
el: Μοιρασθῆτε

en: Share on Facebook
el: Μοιρασθῆτε το στὸ Facebook

en: Share this:
el: Μοιρασθῆτε το:

en: Shared Post
el: Ἄρθρο μοιρασμένο μὲ ἄλλους

en: Shares
el: Κοινοποιήσεις σὲ τρίτους

en: Sharing
el: Κοινοποίηση (sharing)

en: Sharing Settings
el: Ρυθμίσεις ὑπηρεσιῶν κοινοποίησης

en: Sharing is off. Please add services above to enable
el: Κοινοποιήσεις (sharing) σὲ τρίτους ἐκτὸς λειτουργίας. Ἐὰν θέλετε νὰ τὶς ἐνεργοποιήσετε, παρακαλοῦμε, προσθέστε ὑπηρεσίες ἀνωτέρω

en: Sharing label
el: Πρὶν ἀπὸ τὰ πλῆκτρα νὰ ἐμφανίζεται τὸ λεκτικό

en: Show sharing buttons on this post.
el: Προβάλετε πλῆκτρα κοινοποίησης αὐτοῦ τοῦ ἄρθρου σὲ τρίτους.

en: Show top posts over
el: Ξαναδεῖξτε τὰ κορυφαῖα ἄρθρα

en: Show top search terms over
el: Ξαναδεῖξτε τοὺς κορυφαίους ὅρους ἀναζήτησης

en: Show:
el: Προβάλετε:

en: Sign Out
el: Ἔξοδος

en: Sign Up
el: Ἐγγραφῆτε

en: Sign me up!
el: Ἐγγράψτε με!

en: Silver
el: Ἀργυρό

en: Singapore
el: Σινγκαπούρη

en: Site Stats
el: Στατιστικὰ

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skull Dark
el: Κρανίο σκούρου χρώματος

en: Skull Dark Narrow
el: Κρανίο σκούρου χρώματος - στενό

en: Skull Dark Wide
el: Κρανίο σκούρου χρώματος - φαρδύ

en: Skull Light
el: Κρανίο ἀνοικτοῦ χρώματος

en: Skull Light Medium
el: Κρανίο ἀνοικτοῦ χρώματος - μεσαῖο

en: Skull Light Narrow
el: Κρανίο ἀνοικτοῦ χρώματος - στενό

en: Skull Light Wide
el: Κρανίο ἀνοικτοῦ χρώματος - φαρδύ

en: Small
el: Μικρό

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
el: Λυπούμεθα, ἀλλὰ τὸ ἱστολόγιό σας δὲν μπορεῖ νὰ μοιρασθεῖ ἄρθρα μὲ ἄλλους μέσῳ ἠλ. ταχυδρομείου.

en: Sort by:
el: Ταξινομῆστε κατά:

en: Spain
el: Ἰσπανία

en: Spelling
el: Ὀρθογραφία

en: Start Date
el: Ἐναρκτήριος ἡμερομηνία

en: State
el: Πολιτεία

en: Status
el: Κατάσταση

en: Step 1
el: Βῆμα 1

en: Step 2
el: Βῆμα 2

en: Step 3
el: Βῆμα 3

en: Style
el: Σχέδιο

en: Style Name
el: Ὄνομα σχεδίου

en: Submit Comment
el: Ὑποβάλετε σχόλιο

en: Subscribe
el: Ἐγγραφῆτε

en: Subscription
el: Ἐγγραφή

en: Subscriptions
el: Ἐγγραφές

en: Sun
el: Κυρ

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Sunset
el: Ἡλιοβασίλεμα

en: Sunset Medium
el: Ἡλιοβασίλεμα μεσαῖο

en: Sunset Narrow
el: Ἡλιοβασίλεμα στενό

en: Sunset Wide
el: Ἡλιοβασίλεμα φαρδύ

en: Support
el: Ὑποστήριξη

en: Survey
el: Έρευνα

en: T_Thursday_initial
el: Π

en: T_Tuesday_initial
el: Τ

en: Tags
el: Ἐτικέττες

en: Tech Dark
el: Τεχνικὀ σκοῦρο

en: Tech Dark Medium
el: Τεχνικὀ σκοῦρο μεσαῖο

en: Tech Dark Narrow
el: Τεχνικὀ σκοῦρο στενό

en: Tech Dark Wide
el: Τεχνικὀ σκοῦρο φαρδύ

en: Tech Grey
el: Τεχνικὀ γκρίζο

en: Tech Grey Medium
el: Τεχνικὀ γκρίζο μεσαῖο

en: Tech Grey Narrow
el: Τεχνικὀ γκρίζο στενό

en: Tech Grey Wide
el: Τεχνικὀ γκρίζο φαρδύ

en: Tech Light
el: Τεχνικὀ ὰνοικτό

en: Tech Light Medium
el: Τεχνικὀ ὰνοικτὀ μεσαῖο

en: Tech Light Narrow
el: Τεχνικὀ ὰνοικτὀ στενό

en: Tech Light Wide
el: Τεχνικὀ σκοῦρο φαρδύ

en: Terms of Service
el: Ὅροι χρήσεως

en: Text
el: Κείμενο

en: Text & Image Links
el: Σύνδεσμοι κειμένων καὶ εἰκόνων

en: Text Color
el: Χρῶμα κειμένου

en: Text Link
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Text only
el: Μόνο κείμενο

en: Thank You
el: Εὐχαριστοῦμε

en: Thank you for voting!
el: Εὐχαριστοῦμε ποὺ ψηφίσατε!

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
el: Ἡ διεύθυνση ἱστολογίου ποὺ δώσατε δὲν φαίνεται νὰ εἶναι ἔγκυρη. Παρακαλοῦμε νὰ εἰσαγάγετε μία ἔγκυρη URL.

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
el: Ἡ διεύθυνση WordPress ποὺ δώσατε δὲν φαίνεται νὰ εἶναι ἔγκυρη URL. Παρακαλοῦμε νὰ εἰσαγάγετε μιὰ ἔγκυρη URL.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
el: Ἡ ἠλεκτρονικὴ διεύθυνση ποὺ δώσατε δὲν φαίνεται νὰ εἶναι ἔγκυρη. Παρακαλοῦμε νὰ εἰσαγάγετε μία ἔγκυρη ἠλεκτρονικὴ διεύθυνση.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
el: Ὁ διορθωτὴς ἔχει νὰ σᾶς προτείνει κάτι γι' αὐτὸ τὸ ἄρθρο. Ἐξακολουθεῖτε νὰ θέλετε νὰ τὸ δημοσιεύσετε;
    
     
    Πατῆστε "OK" γιὰ νὰ τὸ δημοσιεύσετε ἢ "Ἀκύρωση" γιὰ νὰ δεῖτε τὶς προτάσεις καὶ νὰ τὸ ἐπεξεργασθεῖτε ἀναλόγως.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
el: Ὁ διορθωτὴς ἔχει νὰ σᾶς προτείνει κάτι γι' αὐτὸ τὸ ἄρθρο. Ἐξακολουθεῖτε νὰ θέλετε νὰ τὸ ἐνημερώσετε; Πατῆστε "OK" γιὰ νὰ τὸ ἐνμηερώσετε ἢ "Ἀκύρωση" γιὰ νὰ δεῖτε τὶς προτάσεις καὶ νὰ τὸ ἐπεξεργασθεῖτε ἀναλόγως.

en: There are no rated items for this period
el: Σ' αὐτὸ τὸ χρονικὸ διάστημα δὲν ἔχει βαθμολογηθεῖ τίποτε

en: There was a problem communicating with the After the Deadline service. Try again in one minute.
el: Σημειώθηκε πρόβλημα ἐπικοινωνίας μὲ τὴν  ὑπηρεσία After the Deadline. Ξαναδοκιμάστε σ' ἕνα λεπτό.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
el: Σημειώθηκε σφάλμα ἐνῶ ἐπικοινωνούσαμε μὲ τὴν ὑπηρεσία διόρθωσης.

en: Thinking Female Medium
el: Σκεπτομένη γυναίκα - Μεσαῖο

en: Thinking Female Narrow
el: Σκεπτομένη γυναίκα - στενὸ

en: Thinking Female Wide
el: Σκεπτομένη γυναίκα - φαρδὺ

en: Thinking Male Medium
el: Σκεπτόμενος ἄνδρας - μεσαῖο

en: Thinking Male Narrow
el: Σκεπτόμενος ἄνδρας - στενὸ

en: Thinking Male Wide
el: Σκεπτόμενος ἄνδρας - φαρδὺ

en: This Month
el: Αὐτὸν τὸν μῆνα

en: This Week
el: Αὐτὴν τὴν ἑβδομάδα

en: This email address is already registered.
el: Αὐτὴ ἡ ἠλεκτρονικὴ διεύθυνση ἔχει ἤδη καταχωρισθεῖ.

en: This movie requires <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a> for playback.
el: Αὐτὴ ἡ ταινία γιὰ νὰ παιχθεῖ χρειάζεται <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a>.

en: This post has been shared!
el: Αὐτὸ τὸ ἄρθρο ἔχει μοιρασθεῖ μὲ ἄλλους!

en: Thu
el: Πε

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time Zone
el: Ζώνη ὥρας

en: Title
el: Τίτλος

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Today
el: Σήμερα

en: Too many redirects.
el: Ὑπερβολικὰ πολλὲς ἀνακατευθύνσεις.

en: Top
el: Κορυφή

en: Top Posts
el: Κορυφαῖα ἄρθρα

en: Top Searches
el: Κορυφαῖες ἀναζητήσεις

en: Total
el: Σύνολον

en: Total Votes
el: Σύνολο ψήφων

en: Trash
el: Κάλαθος ἀχρήστων

en: Tue
el: Τρι

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Twitter Updates
el: Ἐνημερώσεις Twitter

en: Twitter username:
el: Ὄνομα χρήστη στὸ Twitter:

en: Type
el: Τύπος

en: UTC %s
el: Ὥρα Γκρήνουϊτς (UTC) %s

en: Underline
el: Ὑπογράμμιση

en: Unique ID
el: Μοναδικὸ ID

en: United States
el: ΗΠΑ

en: Unsubscribe
el: Διακόψτε τὴν ἐγγραφή

en: Up
el: Πάνω

en: Update Settings
el: Ἐνημερῶστε τὶς ρυθμίσεις

en: Upload
el: Ἀνεβάστε

en: Upload Image
el: Ἀνεβάστε εἰκόνα

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
el: Νὰ διορθώνονται ἄρθρα καὶ σελίδες βάσει τῆς γλώσσας ποὺ αὐτομάτως διαγιγνώσκει τὸ σύστημα

en: User has blocked requests through HTTP.
el: Ὁ χρήστης ἔχει ἀποκλείσει αἰτήματα μέσῳ HTTP.

en: Username
el: Ὄνομα χρήστη

en: Users
el: Χρῆστες

en: Valid
el: Ἔγκυρο

en: Value
el: Τιμή

en: Video
el: Βίντεο

en: View
el: Προβολή

en: View All
el: Ὅλες

en: View Results
el: Δεῖτε τὰ ἀποτελέσματα

en: View all posts filed under %s
el: Προβολὴ ὅλων τῶν ἄρθρων ποὺ ἔχουν ἀρχειοθετηθεῖ ὡς %s

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
el: Ὅταν περνᾶτε τὸ ποντίκι σας πάνω ἀπὸ τὰ γκράβαταρ ἄλλων, νὰ βλέπετε τὰ προφίλ τους.

en: Vote
el: Ψηφίστε

en: Vote Button
el: Πλῆκτρο ψήφου

en: Votes
el: Ψῆφοι

en: W_Wednesday_initial
el: T

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Wed
el: Τε

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Wide
el: Φαρδὺ

en: Widget title:
el: Τίτλος πλαϊνῆς προσθήκης:

en: Widgets
el: Πλαϊνὲς προσθῆκες

en: Width
el: Πλάτος

en: Width:
el: Πλάτος:

en: WordPress
el: Τὸ WordPress

en: Working Female Medium
el: Ἐργαζόμενη γυναίκα - μεσαῖο

en: Working Female Narrow
el: Ἐργαζόμενη γυναίκα - στενὸ

en: Working Female Wide
el: Ἐργαζόμενη γυναίκα - φαρδὺ

en: Working Male Medium
el: Ἐργαζόμενος ἄνδρας - μεσαῖο

en: Working Male Narrow
el: Ἐργαζόμενος ἄνδρας - στενὸ

en: Working Male Wide
el: Ἐργαζόμενος ἄνδρας - φαρδύ

en: Y
el: Ε

en: Year
el: Ἔτος

en: Yellow
el: Κίτρινο

en: Yesterday
el: Χθές

en: You have shared this post with %s
el: Ἔχετε μοιρασθεῖ αὐτὸ τὸ ἄρθρο μὲ %s

en: Your Comment
el: Τὸ σχόλιό σας

en: Your Dashboard
el: Ὁ πίνακας ἐλέγχου σας

en: Your Email Address
el: Ἡ ἠλεκτρονική σας διεύθυνση

en: Your Name
el: Τὸ ὄνομά σας

en: Your Website
el: Τὸ ἱστολόγιό σας

en: Your blog does not currently have any published posts.
el: Τὸ ἱστολόγιό σας δὲν ἔχει αὐτὴν τὴν στιγμὴ δημοσιευμένα ἄρθρα.

en: a post or page is first published
el: ἕνα ἄρθρο ἢ σελίδα πρωτοδημοσιεύεται

en: a post or page is updated
el: ἔνα ἄρθρο ἢ σελίδα ἐνημερώνεται

en: am
el: π.μ.

en: and
el: καὶ

en: back
el: πίσω

en: day
el: ἡμέρα

en: edit text
el: ἐπεξεργασθῆτε κείμενο

en: from
el: ἀπὸ

en: month
el: μῆνας

en: pixels
el: πίξελ

en: pm
el: μ.μ.

en: proofread
el: διορθῶστε

[ctx: share to]
en: Print
el: Ἐκτύπωση

en: the past day
el: τὴν ἡμέρα ποὺ πέρασε

en: the past month
el: τὸν προηγούμενο μῆνα

en: the past quarter
el: τὸ παρελθὸν τρίμηνο

en: the past week
el: τὴν περασμένη ἑβδομάδα

en: the past year
el: τὸ παρελθὸν ἔτος

en: votes
el: ψῆφοι

en: week
el: ἑβδομάδα
